1 rozhodčí sklízí uznání

VIDEO: Český rozhodčí nadchnul svět. Ne rozhodováním, ale hymnou

, NOVÉ

Témata:

K hokejovému zápasu plzeňských univerzit nedorazila zpěvačka, aby zazpívala státní hymnu. Situaci však zachránil rozhodčí Martin Hucl, který se chopil mikrofónu a hymnu suverénně zazpíval. Video se stalo hitem sociálních sítí a všimli si jej i za mořem.

Martin Hucl tak v jeden moment spojil dvě své oblíbené aktivity, zpěv a hokej. Rozhodčí je totiž zároveň studentem konzervatoře, proto se nelze jeho profesionálnímu výkonu divit. V rozhovoru pro Českou televizi však uvedl, že zpívat natolik notoricky známou skladbu před početným publikem není jednoduché, protože každý pozná i drobnou chybu v interpretaci.

Video se začalo masivně šířit sociálními sítěmi a dostalo se až do zámoří. O Huclovi psal například web Scouting the refs, který monitoruje rozhodčí v NHL. „Víme, že rozhodčí NHL mají zkušenosti s mikrofóny, ale umí zpívat jako český rozhodčí Martin Hucl?“ napsal web.

Hucl se tak v krátké době stal již druhým českým rozhodčí o němž se mluví v Severní Americe. Před nedávnem totiž poprvé v historii pískal český rozhodčí zápas v NHL. Libor Suchánek stál na čáře během utkání mezi New York Islanders a Carolinou Hurricanes v půli listopadu.

Čtěte také: Jágrův první gól za Calgary Flames. Podívejte se

,

Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.