1 Letní kolaps

Peklo na pražských silnicích. Kvůli opravám zkolabovala doprava

, Nové

Témata: , ,

Tramvajová i automobilová doprava v centru Prahy od pondělního rána kolabuje. Na řadě míst jsou totiž dopravní omezení, frézuje se například povrch vozovky na Jiráskově mostě a dnes také začala plánovaná oprava komunikace Wilsonova a mimoúrovňové křižovatky Bulhar. Kolony vozů způsobily i komplikace pro vozy hromadné dopravy. Podle Dopravního podniku je na vině silná individuální automobilová doprava, Pražská integrovaná doprava (PID) na Twitteru vyzývá, ať lidé nejezdí autem do centra. 

Vyplývá to z informací Pražská integrované dopravy (PID), dopravního podniku a Technické zprávy komunikací. Problémy v dopravě se dají očekávat celé prázdniny, oprava na Jiráskově mostě i Wilsonovy ulice a křižovatky Bulhar je naplánována do konce srpna.

Podle mluvčího pražské policie Tomáše Hulana je dnes od rána hustota individuální dopravy poměrně vysoká. „Na řadě míst začala různá dopravní omezení v souvislosti s údržbou a rekonstrukcí komunikací, což se promítne do plynulosti silniční dopravy,“ řekl dnes mluvčí ČTK. Zmínil, že došlo také k několika dopravním nehodám, například v ulici Na Petřinách v Praze 6 se kolem poledne srazila tramvaj s osobním autem. Tramvaje v místě nehody 1,5 hodiny nejezdily a auta ve směru z centra jezdila odklonem.

Dopravní podnik už od rána registruje zpoždění tramvajových linek 3, 5, 6, 9, 14, 16 a 24 a autobusů 176 a 207. Podle webu dopravního podniku dopravu komplikuje silná individuální automobilová doprava na trasách uvedených linek.

Čtěte více: Desítky minut stání v kolonách? Pražský magistrát změny nechystá

Dopravní peklo v Praze. Uzavírky potrápí u Nuselského mostu, na Vinohradech i v Libni

,

Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.