1 Sněmovní asistentkou nebude

„Udělal jsem politickou chybu.“ Nacher končí spolupráci s Kleslovou

AKTUALIZUJEME

Témata:

Poslanec Patrik Nacher (ANO) ukončil spolupráci s bývalou místopředsedkyní hnutí ANO Radmilou Kleslovou, píšou Novinky.cz. V úterý uvedl, že Kleslová bude jeho asistentkou. Nyní řekl, že udělal politickou chybu, ale lidsky si za rozhodnutím stojí. Kleslová odešla z politiky po zveřejnění vysokých odměn, které dostávala od státních firem.

„Dohodli jsme se s paní Kleslovou, že ani jeden z nás to nemá zapotřebí, takže spolupráci jsme v pátek ukončili,“ uvedl Nacher s tím, že ostré reakce na jeho oznámení o spolupráci s bývalou místopředsedkyní ANO ho překvapily. „Připadám si, jako bych měl za asistenta dvojnásobného vraha,“ řekl s nadsázkou k reakcím.

Spolupráci Nacher Kleslové nabídl, neboť tím chtěl podle svých slov sdružit dvě frakce uvnitř pražské organizace ANO – jednu kolem Kleslové a druhou kolem primátorky Adriany Krnáčové. „Pan Nacher mě oslovil, zda bych mu mohla ve sněmovně s legislativou pomáhat. Je to věc, kterou umím dobře,“ vysvětlila ještě v úterý politička serveru lidovky.cz.

Patrik Nacher se řadil do tábora Krnáčové, která se stala primátorkou v hlavním městě po komunálních volbách před čtyřmi lety. V letošním volbách měl být Nacher původně lídrem pražské kandidátky, ale vystřídal ho podnikatel Petr Stuchlík. Nyní vykonává alespoň funkci předsedy zastupitelského klubu hutí ANO. Od loňského října je také poslancem.

Radmila Klesová přešla do hnutí ANO v roce 2014, do té doby byla členkou ČSSD. Téhož roku se stala starostkou Prahy 10. Ve funkci skončila v lednu 2016 poté, co vyšlo najevo, že prostřednictvím své advokátní kanceláře poskytovala za vysoké peníze právní služby několika státním firmám najednou.

Čtěte také: Babišova rozvědčice Kleslová, číslo průkazu 240361

Kmotra Kleslová. Žena, která pomohla Babišovi k miliardám


Vážení čtenáři,
internetový deník Echo24 se rozhodl změnit podobu čtenářských diskuzí pod texty, které na našich stránkách publikujeme. Diskuzí se nově mohou účastnit pouze ti čtenáři, kteří jsou přihlášení a kteří mají zaplacený nějaký typ předplatného. To si můžete pořídit již od 149 korun měsíčně zde.

K tomuto kroku jsme se rozhodli kvůli neúměrně velkému počtu diskutujících, kteří nerespektovali pravidla slušné diskuze, napadali ostatní diskutéry a podobně. Navíc používali i různé anonymizéry, které jim umožňovaly se do diskuze vrátit i poté, co jim redakce jejich účet zablokovala.

Kvůli malému počtu členů redakce nebylo v našich silách neustále procházet všechny diskuze a mazat urážlivé či jinak nevhodné příspěvky. Slušní diskutující jsou nadále na našich stránkách vítáni.