1 MISTROVSTVÍ SVĚTA

VIDEO: Angličtí fanoušci v ráži. Po výhře nad Švédskem poničili pobočku Ikea

, , UVNITŘ VIDEO

Témata: , ,

Angličtí fotbaloví fanoušci se rozhodli svérázným způsobem oslavit sobotní výhru svého týmu nad Švédskem na mistrovství světa v Rusku. Vtrhli do londýnské pobočky švédské firmy Ikea a za bujarého zpěvu začali skákat a povalovat vystavený nábytek.

Velká skupina dobře naladěných fanoušků britské reprezentace oslavovala vítězství svého týmu nad Švédskem. Na mistrovství světa v Rusku vyhrála Anglie výrazným výsledkem 2:0 a postoupila tak do semifinále turnaje.

Angličtí fanoušci jsou slyšet i v samotném dějišti mistrovství v Moskvě. Jeden z nich dostal u moskevského soudu pokutu za to, že před osmifinálovým zápasem anglických fotbalistů s Kolumbií na mistrovství světa pomaloval sochu hrdiny místního Spartaku, bývalého záložníka Fjodora Čerenkova.

Další britští fanoušci se podle agentury Reuters dostali do konfliktu s ruskou policí hned před prvním zápasem jejich týmu na mistrovství světa, když jeden vzal služební pistoli policistovi, který s nimi cestoval vlakem. Pistole byla fanouškovi odebrána a muž byl zatčen. Druhý z dvojice se zranil na ruce poté, co rozbil okno v kupé.

Finále mistrovství světa v Rusku je na programu v neděli 15. července na největším stadionu v Lužnikách, který má kapacitu 81 000 diváků. Do semifinále postoupili fotbalisté Anglie, Chorvatska, Francie a Belgie.


Čtěte dále: Chorvati vyřadili pořádající Rusko ze šampionátu

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.

Z nového čísla Babiš – všechno je podle plánu. Jak vidí svět bývalý nomenklaturní kádr Vasil Mohorita

Echo týdne: Člověk natáčející ● Komentář: Bez digitální paměti žilo by se lépe ● Svět: Londonistán ● Salon: Když přicházejí děti revoluce

Model Agrofert před likvidací Babiš s Tomanem chtějí zachránit dotace pro své firmy
Zachránce filmu? Zabiják kin? Dravá americká společnost Netflix mění kinematografii
, ,

Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.