1 MISTROVSTVÍ SVĚTA

VIDEO: Angličtí fanoušci v ráži. Po výhře nad Švédskem poničili pobočku Ikea

, , UVNITŘ VIDEO

Témata: , ,

Angličtí fotbaloví fanoušci se rozhodli svérázným způsobem oslavit sobotní výhru svého týmu nad Švédskem na mistrovství světa v Rusku. Vtrhli do londýnské pobočky švédské firmy Ikea a za bujarého zpěvu začali skákat a povalovat vystavený nábytek.

Velká skupina dobře naladěných fanoušků britské reprezentace oslavovala vítězství svého týmu nad Švédskem. Na mistrovství světa v Rusku vyhrála Anglie výrazným výsledkem 2:0 a postoupila tak do semifinále turnaje.

Angličtí fanoušci jsou slyšet i v samotném dějišti mistrovství v Moskvě. Jeden z nich dostal u moskevského soudu pokutu za to, že před osmifinálovým zápasem anglických fotbalistů s Kolumbií na mistrovství světa pomaloval sochu hrdiny místního Spartaku, bývalého záložníka Fjodora Čerenkova.

Další britští fanoušci se podle agentury Reuters dostali do konfliktu s ruskou policí hned před prvním zápasem jejich týmu na mistrovství světa, když jeden vzal služební pistoli policistovi, který s nimi cestoval vlakem. Pistole byla fanouškovi odebrána a muž byl zatčen. Druhý z dvojice se zranil na ruce poté, co rozbil okno v kupé.

Finále mistrovství světa v Rusku je na programu v neděli 15. července na největším stadionu v Lužnikách, který má kapacitu 81 000 diváků. Do semifinále postoupili fotbalisté Anglie, Chorvatska, Francie a Belgie.


Čtěte dále: Chorvati vyřadili pořádající Rusko ze šampionátu

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.

Z nového čísla Nakonec zvýší daně. Babišovi došly zdroje, přesto občanům dál slibuje miliardy

Echo týdne: Trump, Petříček a sníh ● Komentář: Vysoké mzdy zastavily průmysl ● Svět: Pekelný festival v Karibiku ● Recenze: Z časů, kdy to měli rádi horké

Rozpadají se nám těla i duše Neumíme lidi vracet do života, říká Pavel Kolář
Zelená školačka Kdo podnítil mezinárodní hnutí záškoláků?
, ,

Vážení čtenáři,
internetový deník Echo24 se rozhodl změnit podobu čtenářských diskuzí pod texty, které na našich stránkách publikujeme. Diskuzí se nově mohou účastnit pouze ti čtenáři, kteří jsou přihlášení a kteří mají zaplacený nějaký typ předplatného. To si můžete pořídit již od 149 korun měsíčně zde.

K tomuto kroku jsme se rozhodli kvůli neúměrně velkému počtu diskutujících, kteří nerespektovali pravidla slušné diskuze, napadali ostatní diskutéry a podobně. Navíc používali i různé anonymizéry, které jim umožňovaly se do diskuze vrátit i poté, co jim redakce jejich účet zablokovala.

Kvůli malému počtu členů redakce nebylo v našich silách neustále procházet všechny diskuze a mazat urážlivé či jinak nevhodné příspěvky. Slušní diskutující jsou nadále na našich stránkách vítáni.