1 Ruská propaganda v Česku

USA naočkovaly na Ukrajinu fašismus, znělo sněmovnou

NOVÉ

Ukrajina je neonacistický stát, jehož vznik podnítily Spojené státy podle přání Vatikánu a Zbigniewa Brzezinského. I tyhle myšlenky zazněly na semináři Současný fašismus v Evropě, který se v pondělí konal v Poslanecké sněmovně pod záštitou jejího místopředsedy Vojtěcha Filipa (KSČM). Spoluorganizátorem byl Sergej Komkov, který nedávno navrhoval Vladimíra Putina na Nobelovu cenu míru.

V Kremlu musejí být spokojeni. Ideje blížící se oficiální propagandě Moskvy pomáhají šířit nejen současný český prezident na Rhodosu, či bývalá hlava státu v Hongkongu, ale také přední činitelé českého parlamentu.

„Fašismus  byl na Ukrajinu naočkován zvenčí – americkým kapitálem, který tam má své zájmy,“ prohlásil na semináři právník Čestmír Kubát, který nyní na Ukrajině zastupuje tamní komunistickou stranu ve snaze odvrátit její zákaz. „Ukrajina je nový neonacistický stát a není divu, že Krym chtěl pryč,“ pronesla Natalija Vitrenková, předsedkyně Pokrokové socialistické strany Ukrajiny, která se mimo jiné v roce 1999 v ukrajinských prezidentských volbách umístila na čtvrtém místě. Seminář kromě organizace Ruský dům Sergeja Komkova, obyvatele Mariánských Lázní,pořádal Českomoravský slovanský svaz. Přítomni byli další čelní propagátoři Vladimíra Putina v Česku, například vydavatel časopisu Artěk Alexandr Barabanov.

„Kromě nás, odborníků, bohužel nikdo nechápe, co se dnes na Ukrajině děje,“ řekl Komkov, který se slovy „Podívejte se do tváře ukrajinského fašismu“ nechal na stěnu Thunovského paláce promítat fotografie mrtvých v současném konfliktu na východní Ukrajině a snímky z manifestací neonacistů v Kyjevě. Dojem měla umocnit dramatická hudba i zvolené datum semináře, které připomněla jedna z vystupujících. Seminář se konal v den výročí dojednání Mnichovské dohody, podle níž československé pohraničí připadlo nacistickému Německu.

Filip: Rusko Evropu nepotřebuje

Ruská politoložka Natalija Naročnická zdůraznila, že podle ní se na Ukrajině spíše než „fašisté“ prosadili „nacisté“. „Jejich politici dokonce říkají, že ruská jména jako Máša, Mášenka jsou hnusná a prosazují ukrajinské formy jako Marijka. Rusům nadávají do Čuchonců, což mají být Finové, do Vatniků nebo Mongolů,“ uvedla expertka jeden z příkladů údajného ukrajinského neonacismu a dodala: „Chtějí vypálit bílé místo v naší společné slovanské duši.“

V téměř dokonale tématicky zkomponovaném odpoledni politoložka Naročnická apelovala také na česko-ruskou slovanskou vzájemnost. „Mám slzy v očích, když si vzpomenu, jak občané Jaroměře za první světové války pomáhali ruským válečným zajatcům,“ řekla.

„Během dvou tří let může Ukrajina získat jaderné zbraně, tak jak to USA umožnily Izraeli,“ prohlásila Vitrenková z Pokrokové socialistické strany Ukrajiny. „Pak Rusko použije své jaderné zbraně proti našemu národu,“ varovala Vitrenková.

„Evropa bez Ruska může být jen těžko, Rusko bez Evropy být může,“ poznamenal hostitel akce Vojtěch Filip a připomněl nedávné rozhodnutí Evropské unie odložit uzavření obchodní smlouvy s Ukrajinou. „Slovanské národy by se neměly nechat podvádět falešnými sliby,“ dodal předseda KSČM.

Čtěte také: Jakunin chválí Zemana, že přiřkl Majdanu nacistický charakter

Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.