1 Třaskavý dokument o šéfovi ANO

VIDEO: ‚Super podraz, pane Klusák,‘ obořil se Babiš na režiséra

VIDEO

Témata: , ,

Ministr financí Andrej Babiš mluví v ukázce z dokumentu Matrix AB Víta Klusáka o tomto filmu jako o podrazu. V dokumentu z cyklu ČT Český žurnál se Babiš rozčiluje, že mu autor nedal dostatečný prostor pro vyjádření. Šéf Agrofertu se dotkl také údajné žádosti Sabiny Slonkové o post šéfredaktorky MF Dnes nebo knihy Babiš – Příběh oligarchy nynějšího reportéra ECHO24.cz Tomáše Perglera.

„Tak, co jsem říkal Anežko? Že to bude podraz, jsem měl dát na intuici. Co, měl jsem pravdu? Super podraz, pane Klusák, gratuluju,“ říká v ukázce po shlédnutí dokumentu Babiš. „No jistě, totální podraz,“ odpovídá ministr financí na otázku autora, zda to, co viděl, považoval za podraz.

Podle Andreje Babiše sám nedostal dostatečný prostor pro vysvětlení některých pasáží. „Ten Rada? To je podraz neuvěřitelnej. Prostě nám nedal prostor se k tomu vyjádřit. Ten nás podved o 300 milionů,“ uvedl Babiš na adresu zemědělce a zakladatele AGRO Jevišovice Bohumíra Rady.

Radovo Pole, které mohl dle dohody s Babišem obhospodařovat i po prodeji AGRO Jevišovice Agrofertu, zkropily bez varování stroje Agrofertu herbicidem Roundup. Rada proti Agrofertu od té doby ostře vystupuje, podle zemědělce nepřišel Andrej Babiš ke většině svého majetku legálně.

Více čtěte: Babišova firma zničila konkurenci úrodu herbicidy 

„Všechno to o Kleslovej, Pergler, který napsal knížku na objednávku z Eura, Slonková, která lže a která přišla za mnou že chce být šéfredaktorka za 200 tisíc,“ vyjmenovává Babiš pasáže a lidi, kteří v dokumentu vystupují. Zmínil tak bývalou šéfredaktorku MF DNES Sabinu Slomkovou a její údajnou žádost o post za 200 tisíc měsíčně nebo komentátora ECHO24.cz Tomáše Perglera a jeho biografickou knihu Babiš – Příběh oligarchy.

V další zveřejněné části je Andrej Babiš v metru a rozdává koblihy. Je při tom slyšet, jak urguje kameramana, aby ho natáčel z bezpečné vzdálenosti, nebo jak kritizuje Bohuslava Svobodu, který na místě rozdával v rámci kampaně ODS jablka. „Zahoďte to kyselé jablko zkorumpované,“ častuje kolemjdoucí ministr financí. „Nemůžete přece volit zkorumpovanou pravici.“

,,Podívejte, tady máte pět tisíc korun a choďte si něco koupit,“ řekl pak dále v ukázce Babiš a bezdomovcovi dal pětitisícovou bankovku. Muž naznačil, že byl ze svého místa, kde žádal kolemjdoucí o drobné, vyhozen ochrankou Andreje Babiše, která v metru rozdávání koblih asistovala.

Dokument Klusák natočil v rámci pětidílného cyklu České televize Český žurnál, podle některých informací ale o jeho natáčení ředitel ČT nevěděl. Svou premiéru bude mít nakonec příští týden na festivalu dokumentárních filmů v Jihlavě 29. října.

Čtěte také: VIDEO: Třaskavý film o Andreji Babišovi nakonec lidé uvidí

Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.