Realistům pomůže ve volbách politolog Alexander Tomský

Nová tvář Realistů

Realistům pomůže ve volbách politolog Alexander TomskýAKTUALIZUJEME 1
Domov
Michaela Cápová
Sdílet:

Realisté představili novou posilu do podzimních voleb. Jejich jedničkou v Pardubickém kraji bude politolog, nakladatel, překladatel a politický komentátor Alexander Tomský, který do strany vstoupil teprve v pondělí ráno. Tomský s Realisty sdílí především jejich snahu obhajovat konzervativní hodnoty a zájmy České republiky.

„Po letech psaní mám možnost si zkusit, co by se dalo udělat v parlamentu,“ komentoval to Tomský, který své komentáře a názory publikuje v MF DNES nebo na serveru Novinky.cz a Aktuálně.cz. Dodal, že si Realisty vybral kvůli jejich důrazu na národní zájem, bezpečnost a rodinu. „Svět se změnil, Česká republika je do jisté míry v ohrožení. Když se podíváte na Francii, to vypadá skoro na občanskou válku,“ prohlásil.

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.

„Alexander Tomský je člověk s realistickým pohledem na svět, o tom se může přesvědčit každý, kdo zná jeho bohatou publikační činnost. Velmi správně upozorňuje na nebezpečí, která dnešní Evropě hrozí a na rozdíl od mnohých jiných před nimi nezavírá oči a nebojí se je nahlas popsat. Takové lidi v týmu Realistů rádi přivítáme,“ uvedl k tomu mentor a zakladatel strany Petr Robejšek, podle kterého Tomský přesně rozeznává a popisuje problémy sužující současnou Evropu.

Robejšek také zdůraznil, že právě bezpečnost je to, co nejvíce zajímá voliče během předvolební kampaně. „Bezpečnost ve všech rozměrech slova. Ne tak migrace, ale taky samozřejmě, ale zároveň třeba náš tří měsíční vojenský výcvik. Ve společnosti existuje skutečně silná senzibilita, protože žijeme všichni ve světě, kde není jasný přechod mezi válkou a mírem, kde se to prolíná,“ uvedl.

Realisté chtějí dvouciferný výsledek

Robejšek zopakoval, že si strana stále věří na zisk potřebného počtu hlasů pro vstup do sněmovny. „Naše kampaň začala opravdu v masivní formě a jako první ze všech politických stran. Nebyli jsme přehlédnutelní a nejsme ani v současnosti. Myslím si, že máme velmi velké šance na dvouciferný výsledek. Tendence našich čísel je nepochybně stoupající,“ komentoval to.

Robejšek porovnal situaci Realistů se situací hnutí ANO před minulými volbami. „Zhruba touto dobou před volbami společnost MEDIAN přisuzovala hnutí ANO podobně slabá čísla jako dnes nám. A potom hnutí ANO dopadlo tak dobře, jako dopadlo,“ řekl. Tomský ho doplnil, že podle něj se strana do Poslanecké sněmovny určitě dostane a že průzkumy platí jen před volbami. Realistů se přitom pohybují pod pětiprocentní hranicí nutnou pro vstup do sněmovny.

Analytik, nakladatel, překladatel…

Alexander Tomský se narodil v roce 1947. Po matce má polský původ a část života strávil v Anglii, kam s rodinou v roce 1968 emigroval. Tomský vystudoval mezinárodní vztahy a ekonomii na London School of Economics a politickou filosofii a pedagogiku na London Institute of Education. Pak pracoval v politologickém ústavu Keston College jako analytik se specializací na střední Evropu a disent vůči komunistickému režimu.

Tomský také řídil londýnskou katolickou charitativní organizaci Aid to the Church in Need. V roce 1981 založil a deset let vedl exilové nakladatelství Rozmluvy. Do Čech se vrátil v prosinci 1989, vedl nakladatelství Academia a vydavatelství Národního divadla. Přednášel politické a kulturní dějiny na New York University v Praze. Nyní devětašedesátiletý Tomský překládá z anglického jazyka a vystupuje a publikuje v médiích.

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.

Čtěte také:

Realisté mají prvního poslance. Je to přeběhlík od Okamury

Vyšší platy, bez eura, ale se zbraní v ruce. Realisté představili svůj program

Robejšek zahodil kravatu a vzal si tenisky: „Měníme styl“

Sdílet:

Hlavní zprávy

Týdeník Echo

Koupit

Weby provozuje SPM Media a.s.,
Křížová 2598/4D,
150 00 Praha 5,
IČ 14121816

Echo24.cz

×

Podobné články