1 Koalice lidovců a starostů

Zvažovaná koalice lidovců a STAN by získala 22 mandátů

NOVÉ

Témata: , , , , , ,

Kdyby KDU-ČSL kandidovala do Sněmovny v koalici se Starosty a nezávislými, jak obě strany původně zvažovaly, získala by tato koalice podle výpočtu ČTK 22 mandátů. Ze spolupráce však sešlo, obě strany kandidovaly samostatně a v součtu tak nyní mají jen 16 mandátů. Dvoučlenná koalice by musela získat alespoň deset procent hlasů. V součtu oba politické subjekty při samostatné kandidatuře získaly 10,98 procenta hlasů.

Lidovci však v červenci ustoupili od už dohodnuté koalice se STAN a Starostům nabídli, ať vstoupí na kandidátky KDU-ČSL. Pro vstup do Sněmovny by tak stačilo pět namísto deseti procent hlasů. Starostové však trvali na rovnocenném partnerství a návrh odmítli.

Kdyby do Sněmovny vstoupila koalice KDU-ČSL a STAN se 22 mandáty, změnily by se počty mandátů u dalších politických stran. Například hnutí ANO by mělo místo 78 jen 75 mandátů, ODS by měla 23 poslanců místo 25 křesel.

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.

Čtěte také: ON-LINE: Volby překopaly politickou mapu, v parlamentu bude 9 stran

Pád známých tváří. Vypadl lidovec Herman, komunistka Semelová


Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.