2 Babišovo jednání se Zemanem

Zeman pověří Babiše příští týden jednáním o sestavení vlády

AKTUALIZOVÁNO

Témata: , ,

Předseda hnutí ANO Andrej Babiš po schůzce se s prezidentem Milošem Zemanem uvedl, že jej prezident příští týden pověří vyjednáváním o nové vládě. Za možného partnera zmínil Babiš ODS, se kterou by mělo ANO 103 hlasů.

„Pan prezident mě informoval, že sestavení vlády nechá na mě, žádné doporučení nezaznělo,” uvedl Babiš. Se Zemanem diskutovali o výsledcích voleb a o možných podobách budoucí vládní koalice. Teprve poté, co bude zvoleno nové vedení sněmovny, bude Babiš podle svých slov pověřen k sestavení nové vlády. Šéf hnutí ANO uvedl, že sněmovna by mohla mít nové vedení 20. listopadu.

Ve hře je několik možností, někteří lídři však odmítli účast ve vládě, v jejímž čele by stál obviněný premiér.

Babiš litoval, že u nás není takový systém jako v USA, kde vítěz bere vše. Nyní tak ANO musí hledat koaličního partnera či partnery. „Preferujeme silného koaličního partnera,“ řekl Babiš.  „S ODS máme 103 hlasů,“ pokračoval s tím, že čím méně bude mít ANO ve vládě partnerů, tím lépe.

Šéf ODS Petr Fiala ale v rozhovoru pro Echo24.cz uvedl, že s Andrejem Babišem o koalici jednat nebude.

Lídr hnutí ANO také po schůzce v Lánech zopakoval, že neuvažuje o společné vládě s KSČM a SPD.

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.

Echo 24 notifikace

Echo 24 pro vás vždy vybírá to podstatné. Pro odběr upozornění ve formě push notifikací je třeba nastavit odebíraná témata.
Náčítání témat

Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.