1 Video uvnitř

VIDEO: Máte poslední možnost mě zavřít, říká „překlad” Babišova projevu

, NOVÉ

Témata: , ,

Skupina AUVA (Andrejovy účtenky vrátíme Andrejovi) publikovala video, na kterém „překládá” volební program hnutí ANO, který v neděli představil jeho předseda Andrej Babiš. Jedná se o vystřižený materiál z přímého přenosu doplněný o vlastní titulky a logo skupiny.

„Je to první a poslední pokus zbavit se nesnesitelné, propracované a zákeřné korupční hydry, která po více než dvacet pět let dusí, parazituje a pomalu rozkládá celou naší zemi,” řekl v úvodu videa Andrej Babiš. Skupina AUVA si však o jeho řeči myslí něco jiného. „Je to pokus se zbavit korupčníků, zneužívání státních institucí a hydry, kterou jsem zde po mnoho let zakládal,” píší v titulcích.

Jakmile Andrej Babiš na videu přešel k představování volebního programu hnutí ANO, titulky jeho řeč vyložily opět po svém. Jeho výroky interpretovaly jako “teď vám představíme propagandu” nebo “demokracie a svoboda je na mně”.

Jako jedno z témat představil Babiš zavedení klouzavého mandátu. „Ministr má pracovat ve vládě, na úřadě. Ne sedět ve sněmovně,” uvedl Babiš ve videu. V titulcích však stálo: „Co je nejlepší, určím sám. Ne nějací šašci, co kandidují se mnou, nebo proti mně.”

Po výzvě skupiny AUVA se měl Andrej Babiš setkat se svými odpůrci ve čtvrtek ve veřejné debatě na Chodově. Účast na události Debata s Babišem Chodov. Teď vážně potřebujeme 100 lidí však Babiš organizátorům nepotvrdil. „Andrej Babiš vůbec nereaguje. Neodpověděl nám na email. Navíc jsme našli plakát, kde slibuje debatu v tu dobu, někde úplně jinde. Bojí se, ale my stejně musíme přijít na sjednané místo, my sliby plníme,” uvedl pro deník Echo24 jeden z pořadatelů Michal Vožda.

Událost podle Michala Voždy proběhne, i když šéf hnutí ANO nedorazí. „Budeme připraveni na to, že tam bude, i na to, když tam nebude. Navíc mu tam chystáme překvapení,” dodal Vožda. O co ale půjde, nechtěl dále specifikovat.

Skupina AUVA na sebe také nedávno upozornila debatou v Kroměříži, kde šéf hnutí ANO podepisoval svou knihu. Při diskuzi mluvčí ANO Lucie Kubovičová mimo jiné prohlásila, že bývalý místopředseda vlády „neumí psát na počítači“. Při facebookových diskuzích prý pak odpovědi diktuje svému spolupracovníkovi Marku Prchalovi. Na to, že Andrej Babiš nekomunikoval na sociálních sítích osobně, upozornil deník Echo24 již v květnu.

Mezi další akce pořádané skupinou patřily také protestní spanilé jízdy v Ostravě a kolem Čapího hnízda, zrovna v den Babišovy svatby. V plánu má skupina ještě jednu spanilou jízdu v Praze, která se má konat 10. září.

Čtěte také:

Andrej Babiš neumí psát na počítači, přiznala mluvčí ANO

Snůška populistických nápadů a absurdní sliby, komentují politici program ANO

,

Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.