10 Neobvyklá výstava

Výstava jen pro dospělé. Nahé submisivní ženy v sexuálních pozicích

, UVNITŘ VIDEO A FOTO

Témata: , ,

Do Prahy přijede ze Slovenska výstava, na níž se prezentují nahé ženy převážně v pozicích odpovídajících submisivnímu sexuálnímu postoji. Uskuteční se po tři dny v srpnu v prostoru DUP39 na Národní třídě. Řekl to ve čtvrtek organizátor a autor výstavy Mário Petreje. Výstava Voayer může podle něj přiblížit lidem komunitu méně obvyklých sexuálních praktik, měla by ale také návštěvníkům ukazovat krásu ženského těla, tělesnosti a prožitku. Vstup na výstavu je od 18 let.

„Myslím, že také pomůže zastavit se v přítomném okamžiku, většina z nás žije buď minulostí, nebo budoucností. Tady by se lidé měli, a také tomu tak na výstavě v Bratislavě bylo, zastavit, nemyslet na nic jiného a prožívat a užívat si to, co vidí a co je obklopuje,“ uvedl. Fotografie z výstavy najdete zde.

Zdůraznil, že i když modelky jsou v pozicích, které mohou pro někoho představovat ponížení, všechny pracují dobrovolně. Každá z nich má také svého osobního strážce a výstava má přísná pravidla pro návštěvníky.

Jejich počet bude limitován, vstupenky za 669 Kč je možno koupit v předprodeji. Každý návštěvník může být na výstavě maximálně 1,5 hodiny. Dostane rukavice, ve kterých se může některých – označených – modelek dotýkat. Dovolen bude jen jemný dotyk či pohlazení. Na webu pražské výstavy se mohou hlásit modelky.

S výstavou nemá problém Jana Smiggles Kavková, ředitelka České ženské lobby. „Je to od 18 let, je to pro lidi, kteří mají rádi SM praktiky, je otevřeně koncipovaná, nemám problém s tím, že se taková akce pro specifické publikum koná. Vždycky záleží na kontextu,“ řekla a připomněla, že kritizovala případ, kdy předloni v rámci akce Týden vědy a techniky byly ženské akty vystaveny v Knihovně Akademie věd. Také Genderová expertní komora ČR a Kongres žen ji označily za sexistickou, a knihovna pak výstavu předčasně ukončila. „Ukázky z výstavy Voayer mi nepřišly nijak za hranou a možná i umělecky kvalitnější než ty, co byly na výstavě v Akademii věd,“ doplnila Kavková.

Na Slovensku výstava Voayer trvala 12 hodin a navštívilo ji 700 lidí, říká autor. Pražská výstava bude trvat 18 hodin. Součástí výstavy bude expozice pomůcek užívaných komunitou BDSM. Termín BDSM se obecně užívá pro sexuální praktiky a orientaci založené na domluvě, že je jeden z partnerů nadřazen druhému. Patří sem erotický sadismus, masochismus a fetišismus. Zkratka pochází z angličtiny a zahrnuje slova bondage, dominance/disciplína, submisivita/sadismus a masochismus.

Petreje uvedl, že obavy z reakcí relativně konzervativního Slovenska se nenaplnily. Většinu těch, které zaznamenal, byla podle něj kladných. V Bratislavě aktivistka podala trestní oznámení pro podezření s obchodování s ženami, kuplířství a ohrožování mravní výchovy mládeže. Po získání vyjádření organizátora policie stíhání nezačala, uvedl.

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.

Čtěte také: Problém se statikou? Pod obří Aj Wej-wejův člun je zákaz vstupu

,

Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.