1

S Babišem na Balkán

Témata: , , ,

Vážení a milí čtenáři, ze všeho nejdříve bychom vám rádi poděkovali za přízeň, zejména všem předplatitelům, kteří si obnovili předplatné Týdeníku Echo, a také těm, kdo si předplatné pořídili. Pro nás byly poslední dva měsíce v loňském roce moc důležité právě proto, abychom neztratili vaši důvěru. A máme radost, že drtivá většina čtenářů si předplatné obnovila a letošní rok začínáme se 75procentním nárůstem předplatitelů. Je to pro naši existenci nesmírně důležité. Budeme se snažit vám to oplácet minimálně tím, že nepolevíme v kvalitě a náročnosti našich textů, ale zlepšení přinášíme i po formální stránce. Poprvé vycházíme s kvalitní pevnou obálkou, která kromě toho, že vypadá lépe, by minimálně měla zabránit snadnému poškození časopisu. Zároveň nám změna technologie tisku umožnila mírně rozšířit rozsah stran na 60.

Nemohli jsme první vydání roku začít jinak než analýzou nových zákonů Andreje Babiše, které výrazným způsobem ztrpčí život téměř půl milionu lidí, podnikatelům a živnostníkům. Nikoho moc nepřekvapuje, že sociální demokracie zákon o kontrolním hlášení DPH podpořila a prosadila ve sněmovně. Strana premiéra Sobotky je levicová, své voliče rekrutuje mezi zaměstnanci – těm státním vláda letos dokonce zvedla platy –, penzisty a nižšími příjmovými skupinami. Na podnikavých lidech, živnostnících, tedy těch, kteří se živí sami nebo jiným dávají práci, sociálním demokratům záleží pramálo. Andrej Babiš je posedlý démonem korupce, každého podezírá ze zlodějin, neposbíral jen protestní hlasy, ale opírá se o značnou část voličů pravicových ODS a TOP 09. Těm ale nemohou být příjemné šikanózní zákony, které vznikají z předpokladu, že všichni kradou a podvádějí. To nejvíce vypovídá o vnitřním světě ministra financí a kořenech jeho životní dráhy založené na fízlování. Pochopitelně že jsou lidé, kteří se chtějí vyhnout placení daní, ale jejich počet není významně větší než třeba v Německu a určitě to není většina podnikatelů nebo živnostníků. Právě těch, kteří se vůči státu chovají zodpovědně, se opatření dotknou nejvíce. V první řadě je stát zatíží dalšími byrokratickými povinnostmi a ohrozí jejich podnikání, protože bude o nich sbírat a kumulovat citlivá data obchodní povahy. Jak snadné je se k těmto datům dostat, ukazuje prolomení soukromého e-mailového účtu premiéra Sobotky. Vedle toho samozřejmě budou existovat i jiné cesty, jak tato data získat. Tímto represivním zákonem Andrej Babiš nasměroval Českou republiku blíže divokému Balkánu.

Celé aktuální vydání Týdeníku Echo si můžete přečíst zde.

/
vydavatel a šéfredaktor

Vystudoval literární vědu na FPF Slezské univerzity v Opavě a masovou komunikaci na FSV UK v Praze. Začínal v regionálním tisku jako kulturní redaktor, od začátku studií v Praze (1994) pracoval jako redaktor Lidových novin. Na jaře roku 1996 nastoupil jako politický reportér do televize Nova. Po dvou letech z televize odchází do vydavatelství Stratosféra, aby založil a vedl svůj první časopisecký projekt, titul Spy. Časopis, který byl koncipován jako politický tabloid, opouští po necelém roce. Pracuje opět pro televizi Nova a v polovině roku 1999 je jmenován ředitelem tisku a PR TV Nova. V červnu 2000 se stává šéfredaktorem časopisu Týden. Za jeho působení se zvedl prodaný náklad časopisu Týden trojnásobně (z 16 200 v roce 2000 na 57 800 v roce 2003), Týden získává ocenění Časopis roku. V roce 2002 zakládá časopis Instinkt a stává se mediálním ředitelem vydavatelství Mediacop. Časopis Instinkt po roce úspěšného vydávání získává ocenění Hvězda roku. Z vydavatelství Mediacop odchází v lednu 2009 do představenstva mediální skupiny MAFRA, kde byl tři roky zodpovědný internetové aktivity skupiny a deník Lidové noviny, jehož byl zároveň šéfredaktorem. V polovině listopadu 2013 z Mafry odchází. Počátkem roku 2014 zakládá vydavatelství Echo Media a.s., která vydává internetový deník Echo24.cz.

Názory Více

Online zprávy Více

Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.