1 Ruské útoky na Obamu

Ruská reklama: ‚Kouření zabíjí víc než Obama. A že on zabije hodně lidí‘

, NOVÉ

Témata: , , ,

V ruské metropoli se objevil další útok na amerického prezidenta. Na moskevské autobusové zastávce v centru města se objevila protikuřácká reklama zobrazující Baracka Obamu s cigaretou v ruce. Inzerci doplňovala věta: „Kouření zabíjí víc lidí, než Obama. A že on zabije opravdu hodně lidí! Nekuřte! Není třeba být jako Obama“. Kdo za inzerátem stojí, není jasné. Nevyjádřila se k němu ani moskevská radnice.

Reklama se objevila jen pět dní poté, co byl na Youtube zveřejněno video, ve kterém desítky ruských studentů žádají zastavení agrese ze strany Spojených států. Video je zakončeno záběrem na dívku, která stojí nad ostatními studenty a drží tabuli s nápisem „prezident Spojených států zabije 875 lidí každý týden“. Studenti byli z několika ruských univerzit, které se později od akce distancovaly.

Obrázek na zastávce se stal rychle virální po celém světě. Za amerického prezidenta se postavil opoziční poslanec Dmitrij Gudkov, který prohlásil, že se jedná o nechutnou a trapnou akci. „Brzy budou strašit děti Obamou víc než ježibabou,“ citují ruského poslance Moscow Times. Redakci na případ upozornila Lenka Benešová.

Další ruské útoky na Obamu

Nejedná se o první moskevský útok na amerického prezidenta. V lednu visel na domě, který je hned naproti americké ambasádě v Moskvě, plakát s nápisem „Vrah Obama“. Šlo o parafrázi Obamova volebního plakátu z roku 2008 „Naděje Obama“.

Dalším útokem bylo zveřejnění videa začátkem února, ve kterém se uvádí, že by měl být Obama souzen za své válečné zločiny před haagským tribunálem.

Co se týče kouření, sám Obama několikrát přiznal, že s cigaretami neustále zápasí. V roce 2013 uvedl, že nekouří už 6 let. „To proto, že se bojím své ženy,“ dodal. 

Čtěte více: ‚Obama je vrah.‘ USA protestují proti plakátu v Moskvě

‚Obama se smál jako meloun‘. Editor se omlouvá za rasismus

,

Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.