2 Chelsea Manningová

Chelsea Manningová vyšla z vězení, chlubí se novou vizáží

Témata:

Chelsea Manningová zveřejnila svou první fotografii po propuštění z vězení. Na obrázku, který okamžitě obletěl svět, má Manningová sytě rudé rty a elegantní krátký sestřih.

Před sedmi lety vynesl vojín Bradley Manning 700 000 tajných dokumentů americké armády a ministerstva zahraničí. Ostře sledovaná kauza se opět dostala do popředí zájmu světových médií v roce 2013, kdy Bradley nastoupil cestu ke změně pohlaví.

Chelsea Manningová si svůj pětatřicetiletý trest nakonec neodseděla. Osobě, kterou jedni označují za whistleblowera a druzí za vlastizrádce, zkrátil trest Barack Obama těsně před tím, než opustil prezidentský úřad.

Dnes devětadvacetiletá Chelsea Manningová se podle amerických médií bude na svobodě zabývat obhajobou práv transgenderových osob, tedy lidí, kteří změnu pohlaví podstoupili.

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.

Přesto bude podle agentury Reuters její přechod z vězení na svobodu složitý – transgenderové osoby se v USA stále potýkají s nedůvěrou a diskriminací, mnozí navíc Manningové vyčítají její kontakty s WikiLeaks, které vyústily ve velký mezinárodní skandál.

Během věznění Manningové Pentagon přehodnotil svůj vztah k transgenderovým osobám a povolil jim, aby v armádě sloužily s přiznáním své skutečné identity. Tato změna se podle odhadu odborníků týká 7000 osob.

Čtěte více: Manningová vynesla tisíce tajných dokumentů. Vyšla z vězení


Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.