1 TOP školy v USA

NEJ školy v USA. Zvítězil Princeton, uspěly vojenské akademie

NOVÉ

Profesoři a vysokoškoláci ve Spojených státech mají tradičně v září o čem diskutovat, vychází totiž prestižní žebříček nejlepších severoamerických univerzit. Letos ho opět ovládl Princeton, výrazně uspěly také vojenské akademie.

Mít coby absolvent mikinu s logem Princetonu, Stanfordu, nebo Harvardu, to je z hlediska rivality podobný rozdíl jako mít na sobě buď dres Sparty, nebo Slavie. Vítězným týmem je letos Princeton, který na pozici nejlepší americké vysoké školy pasoval prestižní žebříček sestavovaný magazínem U.S. News & World Report. Za sebou nechal univerzity Harvard, Yale nebo Duke.

Metodika výzkumu bere v potaz několik faktorů, například kvalitu studentů, počet lidí, kteří vydrží studium až do absolvování, nebo finanční situaci školy, kam se započítává velikost učeben nebo plat profesorů. Tradiční žebříček, letos sestavený potřicáté, má také svoje odpůrce, podle nichž by se kritéria dala zjednodušeně popsat: sláva, bohatství a exkluzivita.

Žebříček postupem let začal rozdělovat školy na kategorie, vlastní mají školy označované jako Liberal Art College (sedm svobodných umění). Ty jsou většinou menší a nemají přes 2000 studentů, které připravují v oblastech, jako jsou společenské vědy (politologie, psychologie), přírodní vědy (geologie, fyzika) a humanitní vědy. Po bakalářském studiu musí student jinam, protože tyto školy magisterský a doktorský program nemají. První tři příčky v kategorii státních Liberal Arts obsadily vojenské akademie.

Nejlepší univerzity

1. Princeton University (NJ)

2. Harvard University (MA)

3. Yale University (CT)

4. Columbia University (NY)

4. Stanford University (CA)

4. University of Chicago (IL)

7. Massachusetts Institute of Technology

8. Duke University (NC)

8. University of Pennsylvania

10. California Institute of Technology

Nejlepší vysoké školy v oblasti Liberal Arts

1. Williams College (MA)

2. Amherst College (MA)

3. Swarthmore College (PA)

4. Wellesley College (MA)

5. Bowdoin College (ME)

5. Pomona College (CA)

7. Middlebury College (VT)

8. Carleton College (MN)

8. Claremont McKenna College (CA)

8. Haverford College (PA)

 

Nejlepší státní univerzity

1. University of California-Berkeley

2. University of California-Los Angeles

2. University of Virginia

4. University of Michigan-Ann Arbor

5. University of North Carolina-Chapel Hill

Nejlepší státní vysoké školy v oblasti Liberal Arts

1. United States Naval Academy (MD)

2. United States Military Academy (NY)

3. United States Air Force Academy (CO)

4. Virginia Military Institute

5. New College of Florida

Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.