Obrat Zemanovců: Blok proti islámu zneužil prezidentovu akci

Zemanovci se zpětně distancují od Konvičky

Obrat Zemanovců: Blok proti islámu zneužil prezidentovu akciNOVÉ
Jan Veleba a Miloš Zeman na Albertově 17. listopadu 2015. Foto: FOTO: Facebook SPO
1
Domov

df Echo24

„Blok proti islámu v podstatě zneužil prezidentovu akci ze 17. listopadu,“ prohlásil předseda Strany práv občanů (SPO) Jan Veleba, který pokládá jednání Bloku na pražském Albertově za hrubě nevkusné a vůči Miloši Zemanovi bezohledné. Senátor si akci pochvaloval, ale účast Bloku proti islámu pro něj byla stinnou stránkou „shromáždění na podporu prezidenta republiky“.

Jan Veleba ve svém projevu uveřejněném na facebookové stránce SPO řekl, že akce byla vynikající, měla skvělou atmosféru a neměla nic společného s ostudou loňského roku, ale měla i své stíny. „Tím stínem bylo to, že Blok proti islámu nepřišel za panem prezidentem, ale tu akci v podstatě zneužil,“ prohlásil Veleba.

 

K akci na Albertově dne 17.listopadu se ještě jednou vyjádřil předseda SPO Jan Veleba.

Posted by Strana práv občanů on 25. listopad 2015

Ve svém předchozím vyjádření si sice trochu protiřečí, nicméně k účasti Bloku proti islámu na Albertově je velmi kritický. „Blok proti islámu, který zrušil svoje shromáždění nahlášené na Hradčanské náměstí a přišel za prezidentem na Albertov, nikoliv prezident za nimi, se snažil z této zvláštní konstelace vytěžit politický kapitál tak, aby vše bylo vnímáno jako jeho akce, což pokládám za hrubě nevkusné a vůči Miloši Zemanovi za bezohledné,“ napsal Veleba.

Účast na akci prezidenta Zemana avizoval Blok proti islámu dopředu a Zeman se jí rozhodně nebránil. Sám se s kontroverzním uskupením, jehož lídr je nyní trestně stíhán za podněcování k nenávisti vůči skupině osob nebo k omezování jejich práv a svobod, sblížil poté, co na adresu uprchlíků pronesl několik silných výroků. ,,Přijdeme o krásu žen, protože ty budou zahaleny v burkách od hlavy po paty včetně obličeje,“ pronesl Zeman při říjnové návštěvě Zlínského kraje. „No tak dovedu si představit ženy, kde by to bylo zlepšení, ale takových žen je málo a zrovna tady nikoho takového nevidím. Budou mít právo šaría, takže nevěrné ženy budou kamenovány, zlodějům se budou utínat ruce,“ dodal jasnozřivý prezident.

Čtěte také: Policie obvinila Konvičku. Jsou za tím Pelikánové, naznačuje blok

V úterý 17. listopadu si Zeman na pražském Albertově zazpíval státní hymnu po boku lídra Bloku proti islámu Martina Konvičky a před davem příznivců ať už Bloku proti islámu, nebo prezidenta Zemana, z nichž část byla na akci dovezena speciálními autobusy. Na pódiu pod obřím portrétem Zemana s nápisem „Ať žije Zeman! Shromáždění na podporu prezidenta republiky“ s ním stál i předseda Strany práv občanů, která půl roku po neúspěchu ve volbách do Poslanecké sněmovny vypustila ze svého názvu slovo „ZEMANOVCI“.

Jan Veleba také nešetří chválou na kardinála Dominika Duku, že v Lánech odsloužil mši za prezidenta republiky. Naopak vyčítá premiéru Sobotkovi kritiku Zemanova způsobu uctění památky 17. listopadu. „Braňme našeho prezidenta, braňme naši vlast,“ vyzývá Veleba a Zemanovci „brání“.

Čtěte také: Hrad zavalily maily žádající odvolání premiéra Sobotky

Bohoslužba ‚za Zemana‘. Duka ji sloužil přímo v Lánech

Bezpečnostní riziko? Zemanovy fanoušky na Hradě nekontrolovali