1 Poslední bizár

Ach ty sociální sítě. Lidé házejí na batolata plátky sýra. Hahaha? Je z toho nová „výzva“

, NOVÉ

Témata: , ,

Je to zatím poslední v řadě internetových fenoménů a jeho popularita patrně zanedlouho vyprchá. Aktuálně však Cheese Challenge, tedy takzvaná sýrová výzva, jen nabývá na popularitě. Uživatelé sociálních sítí při ní natáčí malé děti při tom, když na ně hází plátek sýra, a sledují jejich reakci. Některým se to líbí více, jiným méně. Stejně rozpolcené jsou reakce. Mimo pobavených komentářů se také ozývají hlasy, že by se lidé měli věnovat něčemu daleko užitečnějšímu a nebýt tak necitliví.

Britský Guardian výzvu popisuje jako „roztomilou, šokující, pak možná zábavnou, možná potupnou a patrně ne nelegální“. Podle všeho vznikla na konci února na twitterovém účtu @unclehxlmes, kde se objevil krátký klip  s popiskem „právě jsem osýroval svého mladšího bratra“. Uživatel však příspěvek o něco později smazal, jelikož se ukázalo, že klip není jeho. Do té doby se však na záběry stihlo podívat na 10 milionů lidí.  

Zanedlouho na něj navázaly desítky dalších. A ohlasy se rozcházejí. Jedni to celé berou jako zábavu, druzí poukazují na jeho nedůstojnost a marnost. „Kéž by lidé vynaložili tolik úsilí i na to, aby něco udělali s chudobou nebo změnou klimatu,“ kritizuje jeden z uživatelů na sítí Mumsnet. 

Do Cheese Challenge se pustili i všemožní youtubeři a další celebrity typu Caseyho Neistata či britské herečky India de Beaufortové. „Neházejte sýr na děti. Co to s vámi je? Jak se z tohohle může stát výzva? Není to vtipné. To dítě vám věří a vy mu provedete tohle,“ napsala na Twitter.

Jak nicméně upozorňují zahraniční média, je velice pravděpodobné, že za pár týdnů si na výzvu už ani nikdo nevzpomene. Podobný proces následoval po mánii s cinnamon challenge, ice bucket challenge nebo mannequin challenge.

Čtěte také: Vondráčkova (ne)omluva za mejdan. Myslím, že muzika by sněmovně prospěla častěji, míní

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.

,

Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.