10 Propagace "jako Všechnopárty"

Česká estráda pro 100 milionů Číňanů: Zeman i Kuchařová

, NOVÉ

Témata: ,

Prezident Miloš Zeman pěstuje s Čínou dobré vztahy. Od nástupu do funkce sem podnikl dvě oficiální státní návštěvy a do Prahy pozval i svého čínského protějška. V posledních měsících navíc došlo k několika velkým investicím ze strany čínské energeticko-finanční skupiny CEFC na český trh, konkrétně do fotbalové Slavie, leteckého a pivovarského průmyslu i mediálních firem. Do Číny se nyní vydaly i české celebrity. Za účelem propagace Česka vystoupily v oblíbené show Day Day Up.

Od srpna 2008 patří páteční večery na televizi Hunan jednomu z velice populárních pořadů známému pod anglickým názvem Day Day Up. Samo české ministerstvo zahraničních věcí píše, že se jedná o estrádní show typu východoněmecké televize Ein Kessel Buntes prokládanou vtipnými rozhovory a lá Všechnopárty Karla Šípa. Nejnovější díl show odvysílaný tento pátek je celý věnovaný České republice.

V pořadu Day Day Up na Hunan TV, která je druhou nejsledovanější televizí, vystoupili fotbalista Pavel Nedvěd, Miss World Taťána Kuchařová, hudebník Ondřej Brzobohatý nebo zpěvačka Monika Bagárová. Přímo na pódiu představil českou gastronomii šéfkuchař Marek Raditsch a uskutečnila se zde také módní přehlídka Beáty Rajské za účasti Pavlíny Němcové, Anety Šustkové a Kateřiny Sokolové.

Natáčení show proběhlo v uplynulém týdnu ve městě Čchang-ša, část pořadu ale natočil čínský štáb přímo v Česku. Součástí pořadu byl proto i rozhovor s prezidentem Milošem Zemanem na zámku v Lánech nebo projížďka Prahou s ministrem zahraničí Lubomírem Zaorálkem ve veteránu firmu Škody. Další reportáže zavedly čínské diváky do Karlových Varů nebo skláren MOSER. Nesporným vrcholem pořadu byla pro Číňany svatba jednoho z moderátorů Day Day Up, který se oženil v Lobkovickém paláci na Pražském hradě.

Taťána Kuchařová, podle které Číňané Miss World milují a velmi si tohoto titulu váží, k natáčení na svém facebookovém profilu uprostřed tohoto týdne napsala: ,,Chystáme zde díl věnovaný Česku, což je veliká prestiž, protože je to teprve podruhé v historii talk show, kdy je celá věnována cizí zemi – před námi to bylo Dánsko a tento díl sledovalo na 100 milionů diváků!“

Kuchařová odcestovala do Číny i se svým přítelem Ondřejem Brzobohatým. Toho ale postihla na letišti v Šanghaji blíže nespecifikovaná nehoda, při níž si zlomil malíček na levé ruce. Důsledkem toho byl hudebník přinucen přeložit svou Symphonicum Tour, která se měla uskutečnit v listopadu, na jaro příštího roku.

Shanghai calling!!! 🇨󾓭🇨󾓭🇨󾓭 V Číně jsem byla před lety pečená vařená. Miss World tady milují a velmi si tohoto titulu váž…

Posted by Taťána Kuchařová / Tatiana Kucharova on 28. říjen 2015


Také zpěvačka Monika Bagárová v předstihu ocenila, že se na talk show může dívat sto milionů Číňanů: ,,Stala jsem se součástí čínské Talk Show Day Day Up, kde jsme spolu s dalšími reprezentovali Česko. V pátek se na nás bude dívat pravděpodobně 100 milionu lidí,“ napsala na Facebook.

Krásná zkušenost, krásné vzpomínky! Alespoň trochu jsem poznala další část světa a taky super lidi.♥️Stala jsem se součá…

Posted by Monika Bagárová – Oficiální stránka on 29. říjen 2015


Show vznikla ve spolupráci s Ministerstvem zahraničních věcí ČR a agenturou CzechTourism. ,,Je to pro nás obrovská příležitost jak přestavit čínskému publiku krásy České republiky v tom nejširším slova smyslu, a tak zvýšit povědomí o naší zemi a inspirovat čínské turisty, aby se k nám přijeli podívat,“ uvedl k tomu ředitel zahraničního zastoupení ČR v Šanghaji František Reismüller.

Český generální konzul v Šanghaji Richard Krpač jeho slova potvrdil, když prohlásil: „Jsem si jist, že miliony Číňanů budou po vysílání zvažovat nikoli, zda cestovat do České republiky, ale kdy. Český turistický průmysl tak bude sklízet plody české účasti v Day Day Up několik příštích let.“

Čtěte také:

Čínské velkonákupy v Česku: aerolinky, média, pivovary…

Kdo letí se Zemanem do Číny? Nedvěd, Pelta, Jansta

,

Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.