1 Znásilnění feministek

Místostarosta Prahy 3 dal trestní oznámení kvůli údajným znásilněním na Klinice

, AKTUALIZOVÁNO

Témata: ,

Sporem a možným násilím ve feministickém hnutí se bude zabývat policie. Místostarosta Prahy 3 Alexander Bellu totiž podal trestní oznámení kvůli údajným znásilněním v aktivistickém centru Klinika.

„Mohu potvrdit, že ve středu 6. června jsme přijali oznámení. To momentálně prověřujeme, což je důvodem, proč nemůžeme být k celé věci více konkrétní,“ řekl pro server Echo24.cz mluvčí pražské policie Jan Rybanský.

Místostarostovo trestní oznámení konkrétně směřuje na transgender aktivistku, která se měla údajně znásilnění dopustit. „Podal jsem trestní oznámení na transgender aktivistu Jiřího F., známého též jako Marie F., který dle otevřeného dopisu kolektivů SdruŽeny a Prázdné trůny znásilnil u nás na Praze 3 v nelegálně okupovaném objektu tzv. Kliniky dvě ženy,” uvedl místostarosta Bellu. 

Policie se podle aktivistek případem nezabývala, jelikož oběti nepodaly trestní oznámení. Bellu své rozhodnutí obhajuje tím, že považoval za svou občanskou povinnost učinit krok za znásilněné ženy. 

„Jako absolventa psychosociálních studií mě to nepřekvapuje. Oběť má vždy strach bojovat s pachatelem a platí to dvojnásob, když je na ni činěn nátlak, který můžeme vidět v diskusích levicových aktivistů na sociálních sítích. O to více je potřeba obětem znásilnění podat pomocnou ruku,“ dodává Bellu. Naopak ho ale překvapuje, že se různá aktivistická genderová hnutí, která se předtím mediálně ztotožňovala s vlnou #metoo, teď snaží celou kauzu zamést pod koberec.

Čtěte více: Mela ve feministickém hnutí. Feministky se obviňují ze znásilnění

Spor rozpoutal otevřený dopis kolektivu SdruŽeny, ve kterém se mluvilo o znásilnění dvou feministek ze strany Marie F. „Znásilnila jednu z autorek tohoto dopisu. Zpočátku jí tvrdila, že si nic nepamatuje a popírala vinu, později připustila, že skutek spáchala. Pokoušela se vše ututlat a vyhýbala se konfrontaci. K tomu používala i citové vydírání a výhrůžky sebevraždou,“ stojí v otevřeném dopise. Dalšího znásilnění feministky se podle autorek dopisu Marie F. údajně dopustila už před tímto případem.

Čtěte také: Praha 4 zavádí parkovací zóny. Systém hned zkolaboval a tři dny nefungoval

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.

,

Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.