1 Dezinformace před volbami

Přijmeme 2 000 migrantů, hlásal falešný plakát. Dezinformaci řeší policie

NOVÉ

Témata: , ,

Uskupení Město pro lidi bývalého kutnohorského starosty Martina Starého podalo trestní oznámení kvůli falešným předvolebním letákům. Je na nich fotografie Starého a text slibující přijetí až 2000 utečenců. Letáky se objevily v částech města Karlov a Žižkov, informoval Starý.

„V pondělí jsme na státním zastupitelství podali trestní oznámení a kriminální policii předali všechny dostupné poznatky. Snažíme se zajistit další stopy a děláme vše pro to, aby policie pachatele v krátké době odhalila,“ uvedl Starý.

Na letáku je uvedeno, že prostor pro ubytování migrantů by mohl vzniknout v budově bývalých kasáren. Prostředky na úspěšnou integraci mají být získány prodejem vstupenek do chrámu svaté Barbory, který by měl být podle autora odebrán církvi.

„Postavili ho měšťané k vyjádření úcty horníkům. Proto by měl patřit městu. Pokud budu zvolen starostou, neodkladně podám žalobu ke zpětnému získání naší katedrály. Z finančního výtěžku za vstupné budeme financovat začlenění cizinců,“ stojí na letáku.

Čtěte také: Boj o náměstí. Okamurovci ruší Lidovou veselici. Údajně kvůli „fašistům z Antify“

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.


Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.