Psychopatičtí sluníčkáři mě chtěli zlikvidovat, stěžuje si Sládek

'Jak jsem prošel koridorem'

Psychopatičtí sluníčkáři mě chtěli zlikvidovat, stěžuje si SládekNOVÉ 4
Domov
Kristýna Novotná
Sdílet:

‚Sluníčkáři‘ jsou nebezpečné až psychopatické osoby, které by mě, nebýt zákroku policie, zlikvidovaly ihned, jak jsem se objevil, napsal bývalý předseda republikánů Miroslav Sládek na Facebooku. Někdejší kontroverzní politik se při cestě na Albertov 17. listopadu dostal mezi obhájce uprchlíků, které od shromáždění na podporu Miloše Zemana odděloval ‚neprodyšný‘ policejní koridor. Na rozdíl od jiných, jím ale Sládek snadno prošel.

„Naštěstí členové antikonfliktního týmu Policie ČR, kteří zcela v souladu se svými povinnostmi monitorovali průběh tohoto shromáždění, registrovali vulgární a agresivní reakce účastníků na moji přítomnost a zcela správně vyhodnotili bezpečnostní riziko spojené s mým opakovaným průchodem mezi těmito ‚tolerantními‘ lidmi,“ reagoval na Facebooku Sládek na článek deníku ECHO24.cz.

Více zde: Výsostné zacházení se Sládkem? Snadno prolomil policejní koridor

K přiložené matoucí reportáži bych rád uvedl následující popis situace na místě. Při cestě na Albertov jsem jako více…

Posted by Miroslav Sládek on  19. listopad 2015

 

Daný okamžik zachytila ve videu reportérka serveru a2alarm.cz. Zdokumentovala, jak Sládek hradbou těžkooděnců, oddělující shromáždění na podporu Zemana od protestu prouprchlických aktivistů, v ulici Na Slupi snadno proklouzl.

Postup policistů během výročí listopadových událostí kritizují i někteří politici. Místostarosta Prahy 7 a člen pražského bezpečnostního výboru Ondřej Mirovský (SZ) žádá po pražském vedení policie vysvětlení. Chce vědět, jakým způsobem policisté rozhodovali o tom, kdo na akci Bloku proti islámu na Albertově patří a kdo ne.

„Z videa je zřejmé, že došlo k minimálně pro mě velmi nepochopitelnému jednání a selekci lidí při vstupu na akce. O to více nechápu, že nakonec byl na akci vpuštěn pan Miroslav Sládek za asistence antikonfliktního týmu PČR,“ napsal pražským špičkám Mirovský.

‚Pouštěli jsme každého, kdo si o to řekl‘

Sládek ale nebyl podle policistů ojedinělým příchozím, kterého v danou chvíli členi antikonfliktního týmu hradbou těžkooděnců ‚provedli‘. „Pokud to bylo z bezpečnostního hlediska možné, provedli jsme přes policejní kordony každého, kdo nás o to v tu chvíli požádal,“ uvedl deníku ECHO24 mluvčí pražské policie Tomáš Hulan. 

Vzhledem k nastalé situaci policisté antikonfliktního týmu podle policejního mluvčího prováděli příchozí, kteří neměli ani s jedním ze shromáždění nic společného, a to po malých, tři až pěti členných skupinkách. Celkem prý propustili zhruba čtyři desítky osob, Sládek pak byl asi pětadvacátou osobou v pořadí. „Záběry zachycují pouze jednu, nikoliv jedinou takovou situaci, kterou jsme v ulici Na Slupi řešili,“ dodal Hulan.

Sládkova rétorika zůstala stejná, teď ale zbrojí proti běžencům

Sládek, který v posledních letech zmizel z veřejného života, zřejmě plánuje svůj návrat. Indicie by tu byly. Začal být aktivní na sociálních sítích a v úterý 17. listopadu obešel všechny větší akce, které se v den státního svátku konaly. Dokonce i vystoupil s krátkým proslovem před účastníky protiimigrační demonstrace na Klárově. Jeho rétorika se přitom příliš neliší od té, kterou používal v devadesátých letech proti Romům a Německu.

„Ne odpůrci přivandrovalců, ale jejich podporovatelé jsou netolerantní, násilničtí a všehoschopní. Z útoků na sebe si až tak hlavu nedělám. Zarazila mne však slova, která tam lámanou češtinou předčítal jakýsi „student ze Sýrie“. Pronesl pamětihodný výrok. ‚Z bílé barvy pleti se stalo privilegium. A bílí by se měli za to stydět‘,“ komentoval na Facebooku letošní akce 17. listopadu Sládek.

„Je nás sice málo, ale jsme zde doma, a jsme skutečně, bílí. Pokud to někomu vadí, nemusí tady s námi být. Pokud nám někdo závidí naši barvu pleti, jsou dnes již i medikamenty a postupy medicínské, které dokáží i z černocha udělat takřka bělocha. I když to nikdy není ono,“ doplnil bývalý politik.

Studenti plánují „skutečné oslavy“ 17. listopadu

Letošní připomínka událostí 17. listopadu 1939 a 1989 se nesla v duchu uprchlické krize. Na pražském Albertově zorganizovala shromáždění iniciativa Blok proti islámu na podporu prezidenta Miloše Zemana. Oblast byla uzavřena, aby se podle policie předešlo „nebezpečným situacím a konfliktům“.

Bezpečnostní opatření se v souvislosti s vystoupením prezidenta týkala i samotné pamětní desky na Albertově. Ta byla ohrazena a vstup k ní příchozím odepřen. Nedostala se k ní tak ani většina studentů, kteří na neděli plánují „skutečné uctění“ památky listopadových událostí. Účast na akci na Facebooku potvrdily tisíce lidí.

Více zde: Studenti bez šance. Albertov si zamluvila Zemanova fanynka

Příznivci Zemana a odpůrci uprchlíků protestovali i na Václavském náměstí. Jejich protesty vyústily v podvečerních hodinách před budovou Úřadu vlády, kde došlo k mírným potyčkám a několik demonstrantů odpálilo světlice. Byla slyšet hesla jako ‚Čechy Čechům‘ nebo ‚My jsme tady doma‘.

Čtěte také: Sládek vyšel ze zapomnění. Větří u protiislamistů příležitost?

Sobotka tvrdě do Zemana: Šíří nenávist, naštval celou ČSSD

 

Sdílet:

Hlavní zprávy

×

Podobné články